• Łukasz Gmerek - Chirurg Poznań

  Łukasz Gmerek


  • Chirurgia, Proktologia, Diagnostyka schorzeń przewodu pokarmowego i jamy brzusznej

  • Doktor nauk medycznych

  Ukończył Wydział Lekarski I w 2005 roku. W 2006 r został asystentem, a od roku 2014 adiunktem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Krokowicza gdzie odbywał szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej  pod kierunkiem dr n.med. Jerzego Gizło.
  Jego zainteresowania obejmują problemy związane z chirurgią przewodu pokarmowego jak również z diagnostyką nieswoistych chorób zapalnych jelit. W 2012 roku obronił rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Krokowicza pod tytułem: „Korelacja obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego(MREG)”. Następnie w roku 2013 uzyskał tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  Od roku 2006 jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego a od roku 2014 r, również członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii.
  Przez cały okres swojej zawodowej pracy brał udział w licznych kursach i stażach doskonalających . W roku 2011 odbył kurs z zakresu chirurgi ogólnej i laparoskopowej w Davos, Szwajcaria, następnie rok późnej uzyskał stypendium Polskie Towarzystwa Chirurgicznego i odbył kurs z w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych organizowane przez  Towarzystwo Chirurgów Polskich przy współudziale Deutsche Gesellschaft für Chirurgie oraz firmy Johnson & Johnson w Wendisch Rietz w Niemczech. Natomiast w roku 2014 otrzymał stypendium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i odbył 2 miesięczny staż z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Klatki Piersiowej Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, Niemcy, pod kierownictwem prof. Thomasa Beckera.
  Jest prowadzącym liczne kursy doszkalające z zakresu chirurgii ogólnej i metod zespoleń jelitowych, a także autorem licznych publikacji i doniesień zjazdowych.

  Chirurg z doświadczenia i zamiłowania

  Dr n. med. Łukasz Gmerek to lekarz, którego wyróżnia przede wszystkim duża wiedza idącaw parze razem z doświadczeniem. Studia na Wydziale Lekarskim ukończył w 2005 roku i od tamtej pory nieustannie rozwija swoje umiejętności w zakresie chirurgii ogólnej. Wiedzę zdobywał pod okiem wykwalifikowanych profesorów, u których odbywał także specjalistyczne szkolenia.

  Zakres zainteresowań lekarza skupia się wokół chirurgii przewodu pokarmowego. Łukasz Gmerek stale poszerza także obszar swoich działań obejmujący diagnostykę chorób zapalnych jelit. Obecnie przeprowadza bardzo wiele różnego rodzaju zabiegów z zakresu proktologii czy chirurgii kolorektalnej. W 2012 roku lekarz obronił swoją pracę doktorską, w której poruszył temat związany z „Korelacją obrazu klinicznego u chorych z chorobą Leśniowskiego-Crohna z wynikami enterografii rezonansu magnetycznego”. Następnie zdobył tytuł specjalisty z Chirurgii Ogólnej.

  Zadaniem każdego lekarza jest przede wszystkim nieustanna nauka oraz rozwój swoich umiejętności. W tym celu niezbędny jest udział w rozmaitych kursach oraz szkoleniach. Właśnie w ten sposób chirurg Łukasz Gmerek zdobywał wiedzę oraz doświadczenie, którymi teraz może dzielić się z innymi. Obecnie jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii oraz międzynarodowych organizacji lekarskich.

  Udział we wszystkich szkoleniach oraz stowarzyszeniach lekarskich sprawia, że Łukasz Gmerek może pochwalić się swoim bogatym dorobkiem zawodowym. Cała zdobyta wiedza pozwala lekarzowi na prowadzenie kursów z zakresu chirurgii, a także publikowanie profesjonalnych tekstów naukowych.

  Chirurg Łukasz Gmerek – zakres usług

  Lekarz Łukasz Gmerek posiada również certyfikaty potwierdzające jego wiedzę oraz umiejętności w zakresie chirurgii ogólnej. Doświadczenie zdobywał w najlepszych klinikach i szpitalach w Europie, w których dokształcał się się w przeprowadzaniu nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów.

  Obecnie chirurg ten specjalizuje się w wykonywaniu operacji w najlepszych centrach medycznych oraz szpitalach. Wśród takich zabiegów należy wyróżnić między innymi:

  • operacje pęcherzyka żółciowego
  • operacje przepuklin brzusznych i pachwinowych
  • operacje żylaków odbytniczych
  • operacje szczeliny odbytu
  • ileostomie
  • kolostomie

  To tylko nieliczne zabiegi, w których specjalizuje się Łukasz Gmerek. Oprócz przeprowadzania profesjonalnych operacji, chirurg zajmuje się również profesjonalnym doradztwem oraz konsultacjami z zakresu chirurgii ogólnej. Dodatkowo lekarz świadczy również inne usługi w obszarze proktologii. Wyróżnić wśród nich można: porady proktologiczne, pełną diagnostykę schorzeń jamy brzusznej czy leczenie ran pourazowych i pooperacyjnych.

  Bogata wiedza naukowa oraz praktyczne doświadczenie sprawiają, że Łukasz Gmerek od wielu lat jest specjalistą w swoim zakresie ekspertyzy.

  Strona internetowa
  Odpowiedź →