dr n. med.

Anna Lorenc

Specjalista ginekologii i położnictwa

Doktor nauk medycznych


(по-русски)


Nazywam się Anna Lorenc, jestem doktorem nauk medycznych o specjalizacji położnictwo i ginekologia.

Od ponad 15 lat niosę pomoc w powrocie do zdrowia moim pacjentkom oraz pomagam przywitać największe pociechy na świecie.

Do praktyki lekarskiej przygotowywałam się na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który ukończyłam w 2007 r. z wyróżnieniem Rektora za osiągnięcia w nauce. W 2015 roku zakończyłam specjalizację z tytułem specjalisty w ginekologii i położnictwie otrzymując jednocześnie tytuł doktora nauk medycznych z wyróżnieniem. Jestem autorką i współautorką prac naukowych oraz badan klinicznych.

Cały czas rozwijam swoją wiedzę praktyczną jak i teoretyczną uczestnicząc w szkoleniach i sympozjach, posiadam najbardziej cenione certyfikaty upoważniające mnie do prowadzenia m.in. badań prenatalnych:

- certyfikat Sekcji Ultrasonografii PTGiP w zakresie wykonywania ultrasonograficznych w położnictwie I ginekologii;

- certyfikat The Fetal Medicine Foundation w zakresie badań prenatalnych w 11–13+6 tygodniu ciąży - przezierność karku u płodu (NT); kość nosowa u płodu (NB); przepływ w przewodzie żylnym u płodu (DV); przepływ na zastawce trójdzielnej (TR)

- certyfikat ultrasonograficznego badania piersi.

Na co dzień w gabinecie wykonuję badania prenatalne oraz diagnostykę ultrasonograficzną ciąży. Prowadzę ciąże z powikłaniami, m.in z cukrzycą ciążową lub nadciśnieniem. Zajmuję się problematyką niepłodności, a także diagnostyką endokrynologiczną w zespole PCOS oraz leczeniem schorzeń ginekologicznych (mięśniaki macicy, edometrioza, torbiele jajnika).

Pracuję także w Położniczo-Ginekologicznym Szpitalu Klinicznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy ul. Polnej. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę merytoryczną jednocześnie tworząc przyjazną atmosferę i możliwość nieskrępowanego zadawania pytań oraz szukania rozwiązań w każdej sytuacji.

Prowadzę wizyty w języku polskim, angielskim oraz rosyjskim.

Umów się na wizytę!

Centrum Medyczne Ułańska - Zespół Gabinetów Lekarskich