lek. med.

Dorota Szpiech

Specjalista ginekologii i położnictwa


Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Już w okresie studiów rozwijałam swoje zainteresowanie w studenckich kołach naukowych z dziedziny położnictwa i ginekologii oraz chirurgii.
Obecnie pracuję w Klinice Położnictwa i Chorób Kobiecych w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul Polnej w Poznaniu, gdzie odbywam również szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwa i ginekologii.
Poza pracą na Oddziale, dyżuruję również na Sali Porodowej oraz w Izbie Przyjęć Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Posiadam również doświadczenie ambulatoryjne.
Moje zainteresowania oraz praca zawodowa związane są głównie z położnictwem - prowadzeniem ciąży fizjologicznej oraz powikłanej schorzeniami matki i płodu m.in. cukrzycą ciążową, nadciśnieniem tętniczym lub innymi chorobami internistycznymi oraz wadami płodu. Zajmuję się również diagnostyką ultrasonograficzną, profilaktyką i leczeniem schorzeń ginekologicznych wraz z poradnictwem antykoncepcyjnym.
Jako kobieta-ginekolog mam świadomość, że wizyta ginekologiczna może być źródłem stresu, dlatego zawsze staram się stworzyć dla Pacjentki jak najbardziej komfortową atmosferę.
W mojej pracy głównym celem jest troska o zdrowie Pacjentek i ich dzieci, dlatego nieustannie podnoszę swoje umiejętności oraz praktykę poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą.

Umów się na wizytę!

Centrum Medyczne Ułańska - Zespół Gabinetów Lekarskich