lek. med.

Mateusz Trzciński
Specjalista ginekologii i położnictwa

Dyplom lekarza uzyskałem na Wydziale Lekarskim I na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2018 r. odbywam specjalizację z ginekologii i położnictwa w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu przy ulicy Polnej 33, a także jestem doktorantem na ostatnim roku studiów prowadząc badania i pisząc rozprawę doktorską dotyczącą zespołu policystycznych jajników. W szpitalu pełnię dyżury w obrębie Sali Porodowej i Izbie Przyjęć, prowadzę zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego I polsko- i angielskojęzycznymi. Uczestniczę w krajowych i zagranicznych zjazdach z zakresu ginekologii i położnictwa dążąc do pogłębiania wiedzy oraz rozwijania swoich kompetencji.

W gabinecie zajmuję się między innymi prowadzeniem ciąży, kontrolnymi wizytami ginekologicznymi, diagnostyką infekcji pochwy, nieprawidłowych krwawień macicznych, poradnictwem w zakresie antykoncepcji, zakładaniem wewnątrzmacicznych wkładek antykoncepcyjnych, diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania oraz diagnostyką patologicznych zmian narządów rodnych. Do moich głównych zainteresowań należy diagnostyka i leczenie niepłodności (w tym badanie drożności jajowodów, inseminacje, stymulacje owulacji, ocena cyklu miesiączkowego).

W szpitalu GPSK przy ul. Polnej 33 asystuję oraz wykonuję operacje endoskopowe (laparoskopia, histeroskopia), laparotomie (w tym myomectomie), zabiegi ginekologii jednodniowej w obrębie trzonu oraz szyjki macicy (m.in. polipy endometrialne/szyjkowe, przerost endometrium, pobieranie wycinków), histerosalpingografię.

Umów się na wizytę!

Centrum Medyczne Ułańska - Zespół Gabinetów Lekarskich